KulturBornholm
Protektor: Charlotte, komtesse af Rosenborg
Præsident Carsten Seeger
First Lady Kirsten Seeger Ambassadør i Nahe SOK
Second Lady Vita Skov Ambassadør i Namibia og Botsuana SOK
Overvicepræsident Peter Madsen Ambassadør i Østrig-Ungarn SOK med 2 klaser GCMG.AHDKØ
1. Vicepræsident Kurt Bang Ambassadør i Sydafrika SOK
Vicepræsident John Thellersen Ambassadør i Indien
Etatsråd Jesper Klein Konsul for Amager
Erling Haagensen Konsul i Almuñécar
.
Generalguvenør Søren Pind
Generalkonsul Elisabeth Ehmer
Generalsekretær Esben Haugland Vicekonsul i København
Generalmusikdirektor Steffen Hyldig SOK
Global ambassadør René Dif
Gehejmeråd N. N.
Geheimekonsul Jan Rainer Bruns Hamburg Oberstudienrat
Livlæge Claus Christiansen
Livvagt Henrik Sprechler
Hoffotograf Vita Skov Ambassadør i Namibia og Botswana SOK
Webmaster Jens Ole Fassel Konsul i Silicon Valley Overkuli SOK med tingel tangel
Ambassadører
Armenien

Blekinge

Torben Spalk

Nina Pavlovski
Doyen Ambassadør Herluf Hansen
Cuba Jesper Boye Legatstifter
Dokøen Jakob Seerup
Esbjerg Jørgen Varder
Estland Chili Turèll
Finland Hedda Kainz chefgrafiker, CD-skilte
Frankrig Erling Waage Beck
Frederiksberg Bent Mortensen Æreskunstner 2006
Færøerne Frida Seerup
Gotland Erik Egebro
Grinzing Per Nyholm
Hørsholm Jens Hage
Indien John Thellersen
Indonesien Jørgen Siegumfeldt
Irland Joe Hayes
Island Holger Toxværd
Jylland Steffen Brandt
Kina Christina Bjørkøe og Niels Hav
Korsika Anne Knudsen
Køge Gitte Vonsild
Lithauen Kaj Dinesen
Lyngby Fort Rolf Sylvester-Hvid
Mellemamerika Claes Grove Formand for Frækhed uden grænser
Nahe Kirsten Seeger First Lady SOK
Namibia og Botswana Vita Skov Hoffotograf Second Lady SOK
Norge Christian Seeger
Pakistan og Nordindien Michael Shah
Risskov Niels Kolind
Saudi Arabien    

Schweiz

Erik Willumsgård
Jørn Munch Jensen


Æresmedlem Danske Mæceners Landsforbund
Skåne Kjeld Olsen
Sorø Gitte Wille
Storbritannien Cultural Ambassador Sir Henry Lincoln
Suomi Anna Askjær
Sverige Christer Ericsson
Sydafrika Kurt Bang 1. Vicepræsident SOK
Sydamerika Peter Poulsen
Syrien Katja Hemming Hansen
Uganda Niels Frederiksen
Vejle Alex og Jytte Schou
Østrig-Ungarn Peter Madsen Vicepræsident SOK
Ålandsøerne Grethe og Lars Madsen
Rejsende ambassadør Claus Bindslev
Fødevareambassadør Georg Julin
Gesandt Sverige Ejnar Paulsen
tidligere Nuntius Vatikanet Per Nyholm SOK
Førstekonsul Berlin Manfred Richter-Reichhelm Æresmedlem af Danske Mæceners Landsforbund
Overordentlig konsul Bjørn Carlsen Ordenskapitlet og Præsidentens personlige medarbejder
Generaldirektør  Tove Laursen Allinge-Gudhjem
Konsuler Albertslund Inge Damm
Almuñécar Erling Haagensen
Allerød Anette Haugland
Amager Jesper Klein Etatsråd
Amsterdam Bo Bonfils
Antras Catherine Marty
Arcachon Marian Hellstrand
Ashford Paul Caprani
Aurskog Øyvind Verlo                                         
Australien Peter Sprechler Leverandør af chokolade SOK
Bagsværd Dorthe Elsebeth
Bangkok Knud Andersen
Bergen Arild Berg Karlsen
Bern Jürgen von Thomëi
Biarritz Jaques Marty
Birkerød Jesper Mark
Bogø Lars Seerup
Bordeaux Carl og Marian Hellstrand 
Californien Ejler Hjorth Westh
Cambridge Bill Arthy
Catalonien Rose Maria Berring-Jensen
Charlottenlund Inger Frimodt Møller
Chinon Michael Berg Petersen Rabelais-professor
Christianshavn Mette Borg
Christiansø Jytte Pind
Clare Evelyn og Colm Ryan
Dahomey Anna Jørgensen
Dalarna Gitta-Maria Sjöberg
Dragør Anne Birgitte Lundholt
Dronningmølle Niels Bektved
Dubai Kasper Fulton
Emdrup Kim Plesner Andersen
Falster Tom Nielsen
Farum Flemming Jensen Onkel oplæser
Fanø Sten Byriel
Faxe Ladeplads Ib Swensen
Frederikssund Annie Birgit Garde
Ghana Edgar Lund
Gilleleje Maja Arthy
Graz Kurt Candussi
Grønland Niels Borksand
Halden Reidar Larsen
Hareskovby Anne Gry Haugland og Sune Kliborg Lynge,  chefdesigner, diplomer
Hay-on-Wye Jes Stein Pedersen
Hedehusene Thomas G. Seeger
Hellerup Klaus Brinch
Helsingør Ole Koefoed SOK
Hillerød Rikke Macholm
Hjortekær Anders Nielsen
Holstebro/Lemvig Jytte Sidelmann
Holte Gitte Henriksen
Hornbæk Mogens Hansen Modtager af KulturBornholms Arkitekturpris
Horsens Emil Fogh Nielsen
Humlebæk Dorte Myrup
Hviderusland og Ukraine Sofia Dahlgaard
Indien og Pakistan Michael Shah
Indien    John Thellersen SOK
Innsbruck Lars Ulrich Mortensen
Karelen Matti Borg
Kina Aasa Candussi
Klampenborg Benedicte Rosenkrantz
Kgs. Lyngby Anette Fasmer
København Niels Jørgen Riis KB's Puccinipris, KB's sprogpris 2006
Lemvig Jytte Sidelmann
London Joseph Williams
Lund Finn Ole Sonne Nielsen
Lyngby Per Seeger
Malta Lotus Turèll
Mantova Hanne Lemvigh-Müller
Marbella Lise Munch Jensen Æresmedlem Danske Mæceners Landsforbund
München Stig Fogh Andersen KB's kammersanger KB's Wagnerpris
Muncie, Indiana Stuart R. Goodale
Mysore Torben Pind
Møn J. J. Bille
Måløv Marianne Schmit
New Orleans Casper Andersen protokolchef
New York Esben Toft Christensen
New Zealand Dorthe Harboe
Ny Guinea Henrik Lemming
Pangbourne John Kirk
Paris Henrik Espersen
Peru Inge Vinther og Anders Jensen
Randers Christine Simpson
Redcross Peter & Celia Haworth
Reims Annelise Molin
Riga Simon Drewsen Holmberg
Rio de Janeiro Vibeke Eskesen
Rom Sven Holm
Rødovre Charlotte Thaning
Sande Frode Rekstad
San Francisco Birgit Kiberg
St. Croix Mogens Dam (bog)
Silicon Valley Jens Ole Fassel
Skagen Ingeborg Rørbye
Småland Kjeld Olsen
Stavanger Hans Gornitzka
Stillebæk Ole Panton
17. Arrondissement Philippe B. Skow
Swaziland Søren Frimodt Møller
Søllerød Mette Voll
Sønderjylland J. P. Noack
Tanzania Sue Trolle
Tisvilde Line Skafte
USA Ellen Bick Meier
Valby Winnie Merete Barrett
Vallø Julie Reumert
Vence Ann-Sofi Beck
Venedig Jan Egeberg heraldiker
Vesterbro Gunnar Vesterbro
Warszawa Henrik Grove slipseleverandør
Whiskybæltet Michael Voll
Zimbabwe Birte Jensen
Ærø Peter Johs. Erichsen
Ølstykke Torben Sjøberg
Østfold Roy Johannessen KBO
Uden ressort Christian Hansen
Med ressort Julie Reumert
Philippe Skouw
Gitta-Maria Sjöberg
Vicekonsuler London Paula Leigh
København Esben Haugland generalsekretær
Ambassaderåd Wales Asbjørn Damhus KB's repræsentant i Eventyrernes Klub
Attaché Bent Jørgensen Link to World Zoo
Poul Hansen postal attaché
Kulturattaché Uschi Jensen Spinddoktor
Casper Koeller
Jægermester Henning Larsen
Onkel oplæser Flemming Jensen
KB's ungdomsafdeling Ida Fogh Kiberg
Mette-Marie Fogh Kiberg
Priser Kaja og Niels Pihl Kulturprisen 2007
Gitte Skov Korttegnerprisen 2007
Jens Ole Fassel Humoristlegatet 2008
Poul Friis Wagnerprisen 2008 + 2009
Henning Sigvardsen Fotopris 2009
Kristoffer Hyldig Klaverprisen 2007
Bjarke Mogensen Accordeonprisen 2007
Niels Jørgen Riis Sprogprisen 2006
H.V. Jørgensen Sprogprisen 2007
Leif Henriksen Sprogprisen 2008
Carl Hellstrand Den lille Arkitekturpris 2009
SOK = KulturBornholms Store Orden med Klase
KBO = KulturBornholms Orden
Samtlige konsuler er titulære ambassadører
Samtlige stillinger er honorære
ajourført den 5. februar 2012